Super aksion i policisë, kapen makinat e vjedhura të të fortëve në Shqipërisë (VIDEO)
Policia akoma vijon akoma me intensitet punën për goditjen e paligjshmërisë.

Gjatë operacionit "Summer 2017" i cili është finalizuar me sukses , janë sekuestruar 12 automjete luksoze dhe 5 motomjete të dyshuara se janë të trafikuara.

Ndërkohë janë proceduar penalisht 17 shtetas të dyshuar.

Në kuadër të prioriteteve të Drejtorisë Vendore të Policisë së Tiranës, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, një tjetër operacion është organizuar dhe zhvilluar për bllokimin e automjeteve motorike të trafikuara në Republikën e Shqipërisë nga vendet e BE-së-njofton policia.

Mjetet e bllokuara janë të markave të ndryshme:

1 - Mercedes Benz, E Class
2 - Mercedes Benz, S Class
3 - Mercedes Benz, ML
4 - Audi, A8
5 - BMW, X5
6 - BMW, X6
7 - BMW, X6
8 - BMW, X6
9 - Range Rover, Sport
10- Range Rover, Sport
11- Range Rover, evoque
12- Toyota, Avensis
13- Yamaha, T-Max
14- Yamaha, T-Max
15- Suzuki, GSXR 750
16- Aprilia, Scarabeo
17- Aprilia, Scarabeo

Këto mjete, dyshohet të jenë trafikuar nga vendet e BE-së në Republikën e Shqipërisë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Trafikimi i mjeteve motorike”, parashikuar nga Neni 141/a i Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2017, ora 14:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori