Policia rrethon pallatin në mes të Tiranës, kjo është arsyeja (FOTO LAJM)

Pas informacionit të marrë nga Emergjencat Civile të Bashkisë së Tiranë, se një parapet pallati rrezikonte të binte në Rrugën e "Dibrës", shërbimet e Policisë Bashkiake u mobilizuan për rrethimin e zonës. Ato vendosën perimetrin e sigurisë, devijimin e lëvizjeskalimtarëve, dhe lirimin e rrugës nga makinat e parkuara.

Gjithashtu, pati një ndërhyrje nga Drejtoria e Punëve Publike për përdorimin e mjeteve në lartësi dhe eleminimin e rrezikut, në lartësi.
Shtuar më 08/10/2019, ora 19:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori