Protestuan për mbetjet, procedohen 12 banorë të Myetit në Fier
Policia e Patosit, pas protestës së zhvilluar një ditë më parë, tashmë ka ngritur 2 akuza ndaj 12 prej protestuesve nga fshati Mbyet që bllokuan rrugën nacionale Fier-Krapës ndaj ndërtimit në tokat e tyre të një fabrike riciklimi plehrash. Shtetasit në fjalë, në aksin rrugor Fier-Krapës, në vendin e quajtur “Myet”, kanë marrë pjesë në një grumbullim të paligjshëm duke bllokuar qarkullimin e mjeteve dhe kanë kundërshtuar punonjësit e policisë së rendit për lirimin e rrugës nacionale.

Lidhur me këtë çështje, Policia njoftoi se u proceduan penalisht shtetasit:
1. A.B, 30 vjeç
2. B.B, 59 vjeç
3. H.B, 59 vjeç
4. Xh.B, 62 vjeç
5. D.B, 45 vjeç
6. H.B, 57 vjeç
7. T.B, 60 vjeç
8. H.B, 54 vjeç
9. P.Z, 49 vjeç
10. E.Z, 24 vjeç
11. I.H, 53 vjeç
12. E.M, 33 vjeç, të gjithë banues në fshatin Myet.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale "Organizimi dhe pjesmarja në grumbullime e manifestime të paligjshme" dhe "Mosbindje e urdhërit të punonjësit të policisë". /albeu.com/Shtuar më 29/10/2016, ora 09:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori