Policia në alarm, në këto vende ngre postoblloqe për protestuesit
Informacioni se personat e skeduar, me të shkuar kriminale apo problematikë do të jenë në protestën e opozitës ditën e nesërme ka bërë që Policia në qarkun e Elbasanit ka marrë masat paraprake duke ngritur postblloqe në Gramsh si dhe në pika të tjerë të qarkut të Elbasanit.

Policia me anë të një deklarate bëri të qartë se ka marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e protestës si dhe ka informacion për për nxitje të mundshme të dhunës dhe organizime me natyrë kriminale.

Një gjë e tillë ndodhi para kryeministrisë më 16 shkurt kurse kryeparlamentari Gramoz Ruçi është detyruar të pezullojë seancën plenare të ditës së nesërme. Për dhuënn dhe aktet vandale përpara kryeministrisë u ndaluan 19 persona ndër të cilët 6 prejt dyre u lanë në burg.
Shtuar më 20/02/2019, ora 21:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori