Policia kufitare ndalon 20 klandestinë
Policia kufitare shqiptarë ka ndaluar gjatë ditës së shtunë 20 klandestinë. Sipas burimeve të pollicisë nëntë prej të ndaluarve i përkisinin kombësisë afgane dhe 11 të tjerë nga Tunizia. Ata u gjetën pranë fshatit Drita, zonë kufitare me Greqinë.
Policia ka nisur hetimet per të zbuluar ishte destinacioni final i tyre, që paraprakisht mendohet të ketë qenë Italia. /albeu.com/
Shtuar më 11/03/2012, ora 15:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori