Policia kufitare bllokon 20 peshkarexha
Rreth 20 mjete lundrimi jane bllokuar gjate operacionit ne det nga forcat e Policise Kufitare dhe te Gurdia di Finanza.
Prej 24 oresh u kontrolluan hapsirat detare nga derdhja e lumit Buna deri në derdhjen e lumit Vjosa dhe vija bregdetare nga Tale deri në Bedat.


Sipas policise 50 peshkarexha janë kaontrolluar dhe disa prej tyre dolen me dokumentacion jo te rregullt. Operacioni kunder trafiqeve ne Adriatik u fokusua ne kontrollin e dokumentacionit të mjeteve lundruese, kontrollin e personave në bord, liçensat dhe zbatimi i kushteve të tyre.
Shtuar më 24/10/2013, ora 15:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori