Policia "kap mat" drejtuesin: Bëni kujdes për jetën tuaj!
Ditën e djeshme policia Rrugore e Tiranës ka ndaluar shtetasin 46-vjeçar Xh.D, drejtuesit te mjetit Benz B-Clas, pasi ky i fundit eshte konstatuar me shkelje te rregullave te qarkullimit.

Drejtuesi i këtij mjeti është kapur duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur si dhe mbi normën e shpejtësisë.

Njoftimi i policisë

Gjate monitorimit te shpejtesise se mjeteve rrugore ne rrugen Interurbane kryesore Tirane-Durres dhe anasjelltas, ne morine e shkeljeve mbi kufijte e lejuar te shpejtesise, ndodh qe te konstatosh shkelje te cilat per shkak te rrezikshmerise, konsiderohen te renda, ashtu sic eshte rasti konkret, i drejtuesit te mjetit Benz B-Clas, 46 vjeçari Xh.D. Kombinim i shpejtesise mbi normat e lejuara 140 km/h dhe drejtimi i mjetit me kete shpejtesi nen efektin e alkoolit ne masen 0.39 mg/l.

Me shum se kaq nuk mund te bente nje drejtues mjeti per te rrezikuar seriozisht jeten e tij, te atyre qe e shoqerojne por edhe perdoruesve te tjere te rruges!!

Duaje jeten, drejto me kujdes. /albeu.com/

Shtuar më 29/07/2018, ora 08:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori