Policia hedh gaz lotsjellës dhe shpërndan turmën
Po vazhdojnë tensionet para ndërtesës së kryeministrisë. Policia nuk ka mundur ta mbrojë dhe është carë kordoni i parë ndërsa menjëherë kanë reaguar forca të tjera policore duke hedhur gaz lotsjellës.

Menjëherë turma është shpërndarë ndërsa edhe Lulzim Basha është ndikur nga gazi lotsjellës.

Flakët janë përhapur me shpejtësi në një pjesë të godinës, por janë shuar më tej nga agjentët e gardës të pajisur me fikëse zjarri. Shumë shishe të mbushura me lëndë shpërthyese u hodhën në vazhdimësi më herët, ndaj godinës së kryeministrisë, ky pjesa e derës hyrëse në godinë, shpërtheu në flakë.
Shtuar më 11/05/2019, ora 19:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori