Policia greke ka sekuestruar 116 kg drogë pranë kufirit me Shqipërinë
Gjatë aksioni të ndërmarrë ditën e sotme, Policia greke ka bllokuar 116 kg drogë, të llojit marijuanë në pikën kufitare Shqipëri-Greqi.

Operacioni u zhvillua në Grevena, ku policia greke ka ndaluar edhe dy automjete.

Në njërin prej automjeteve u gjet dhe u sekuestruan 36 pako me 116 kg 100 gram marijuanë, ndërsa mjeti i dytë shërbente për kontrollin e rrugës.

Në pranga kanë përfunduar 3 shtetas grekë, 34, 36 dhe 51-vjeç.

Gjatë kontrolleve në makina dhe në banesat e të dyshuarve, u gjetën edhe 285 gram marijuane në total, 1 peshore, 1 thikë, 6 celularë dhe 260 euro.

Shtuar më 09/10/2019, ora 17:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori