Policia e Tiranes: Po vazhdon puna per identifikimin e skeleteve te gjetura
Albeu.com
Policia e Tiranës në një konferencë për shtyp ka deklaruar se po vazhdon puna për identifikimin e eshtrave të gjetura në Dajt. Sipas zëdhënëses së policisë së Tiranës Alma Katragjini eshtrat i përkasin 19 personave të ekzekutuara në regjimin komunist.
Gjithashtu ajo theksoi se është bërë kqyrja e vendit ku janë gjetur eshtrat dhe po vazhdohet me ekzaminimin mjeko-ligjor të tyre.
Shtuar më 09/02/2010, ora 01:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori