Policia arrestoi protestuesin e opozites qe goditi makinen e policise
Albeu.com
Një 20-vjeçar nga qyteti i Shkodrës është arrestuar për akte dhune gjatë protestës së djeshme të Partisë Socialiste. Sipas burimeve të policisë është arrestuar shtetasi Marjan Kolpodja, 20 vjeç, lindur e banues në Barraj Shkodër pasi pas ...... përfundimit të protestës së PS-së ditën e djeshme ka thyer një xham të automjetit të policisë dhe më pas ka kundështuar këto të fundit në krye të detyrës.

Policia gjithashtu sqaron se materialet hetimore të përpiluara në ngarkim të tij ju referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale të "Kundërshtim të punonjësve të policisë" dhe "Dëmtim prone".
Shtuar më 07/05/2010, ora 17:33
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori