Po transportonin drogë me gomar në Maqedoni, bien në pranga 2 persona
Policia ka sekuestruar 55 kilogramë droge në fshatin Rrajcë-Sutaj mbrëmjen e së premtes.

Lënda po transportohej me kafshë pune nëpërmjet kufirit të gjelbër drejt Maqedonisë së Veriut nga 47-vjeçari me iniciale A. B. dhe 22-vjeçari me inciale I. B., që ranë në prangat e policisë.

"Shtetasit A. B., 47 vjeç, dhe I. B., 22 vjeç, të dy banues në fshatin Sutaj-Prrenjas janë kapur në flagrancë gjatë operacionit rreth orës 21:30, në fshatin Rrajcë-Sutaj, duke transportuar me një kafshë pune, rreth 55 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis-Sativa,"-raporton policia.

Uniformat blu informojnë se të arrestuarit në bashkëpunim dhe me persona të tjerë organizuan trafikimin e lëndëve narkotike, kryesisht të llojit Cannabis-Sativa, nëpërmjet kufirit të gjelbër nga Shqipëria në drejtim të shtetit të Maqedonisë së Veriut.

Policia po punon për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore iu kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale, “Trafikimi i narkotikëve e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë".

Shtuar më 21/09/2019, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori