Po të duam e djegim Ramën: Kryemadhi, me tone lufte
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur me tone të ashpra pak më parë në përfundim të protestës së opozitës duke thënë se po të donin e nxirrnin Ramën për 10 minuta nga zyra.

“Nuk largohemi. Ne do të qëndrojmë këtu. I bëjmë thirrje ambasadorëve të shikojnë videot e qytetarëve, që kanë qenë mbi 100 mijë shqiptarë. Edi Rama e di shumë mirë që po të duam e nxjerrim Ramën për 10 minuta. Këtu ka pasur protestë paqësore dhe njerëz qytetarë.

Ne i bëjmë thirrje të ndalojnë dhunuesit. Ata janë provokatorë të policisë. Pse nuk i ndalon policia ato 10 dhunues. Janë 1300 policë. Të angazhoj strukturat e mija për dhunuesit e Ramës?!

Ne po të duam ia vëmë flakën në parlament, ia bëjmë më keq se Edi Paloka. Rama përmes provokimit do të bëjë rolin e viktimës por viktimat janë qytetarët. Flas për plumbat e gomës që ka hedhur policia apo dhe gazin lotsjellës. Nuk do të lëmë të hysh në zyrë”, është shprehur kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.
Shtuar më 16/02/2019, ora 16:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori