"Po pse mor Krye M… ynë?", deputeti i PD-së kërkon falje për gafën e flamurit
Shqipëria ka festuar 106-vjetorin e Pavarësisë dhe si çdo vit kjo fëstë është uruar edhe nga politikanët tanë.

Por mes urimesh pati edhe gafa, ku një prej tyre ishte deputeti i PD-së, Luan Baçi duke thënë se “Skënderbeu ngriti flamurin në Vlorë”.

Pas kësaj gafa e Baçit u shpërnda e shpëjtësi në rrjet, ku nuk mungoj edhe një "meme" nga kryeministri Edi Rama.

Së fundmi deputeti ka reaguar për herë të parë pas gafës së bërë,me anë të nëj postimi kërkon falje për gafën e tij.


Postimi i plotë:

Po pse keshtu, more Krye M…yne ?

Ne dt 28 Nentor, gjithkush uroi, per diten e shpalljes se pavarsise dhe diten e çlirimit.
Nje dite e shenjte, per te gjithe Shqiptaret.

Edhe une urova, me nje status ne fb, por me strukturat e PD Dega Fier, si çdo vite, morem pjese, ne cermonin e ngrijties se flamurit, ne qendren e qytetiti, tone ne Fier, si dhe beme nje vizite dhe çuam kurora, te varrezat e Deshmoreve.

Interesimit te medias, ju pergjigja me nje urim, ne respekte dhe vleresim te Shpalljes se pavarsise dhe dites se çlirimit, nga Nazi fashistet.

Pas kesaj, mora shume telefonata, nga shume miq dhe dashamires.

Çfar ke bere keshtu ?
Te ka nxjerr Krye M….ne instagram.

Dhe vertet isha bere lajm, mediat, portalet, shkruanin ;

Nje “Gafe ”

I referoheshin Krye M….tone, ku ne instagramin e tij, kishte hedhur te shkeputur, midis shume fjalive te mia dhe nje lapsus timin.
( per 28 nentorin qe ishte dt e ngrijties se flamurit edhe nga Skenderbeu ne Kruje, ne vitin 1443 )
Por ne fakte une kisha thene ne Vlore, jo ne kruje. E pranoj dhe me vjen vertet keq, per lapsusin ose gafen ( qe ju pelqen ta quajne dhe paska bere kaq lajm )

E pranoj dhe sinqerisht kerkoj ndjese.

Po pse keshtu mor Krye M …yne ?

Kaq lajthitje e madhe eshte, te ngaterrosh emrat e dy qyteteve, qe i lidhin histori te ngjashme, me njeri tjetrin ?

Dhe pastaj ti drejtohesh zotiti, qe te shpetoj Partin, ku une bej pjese, nga kjo lajthitje ?

Po pse keshtu more Krye M… yne ?

Po ju drejtoj disa pyetje, dhe te shikojme se perse duhet ti drejtohemi zotit, qe vertet duhet te shpetoj ,jo nje parti po gjithe Shqiperia.

A mund, te mos quhet lajthitje, qe nje njeri te dale me” hallate” jashte, ne foto dhe te mburret per kete shfaqje, prej perversi dhe pasi eshte bere Krye M…yne ?

A mund te mos quhet lajthitje, te akuzosh baban, per incest, brenda familjes dhe te vazhdosh te jeshe Krye M…yne ?

A mund te mos quhet lajthitje, te dalesh me benevreke, ne cermonin e ngrijties se flamurit dhe ti te vazhdosh te jeshe Krye M…yne ?

A mund te mos quhet lajthitje, te dalesh para lidereve te botes, me opinga ,atlete dhe ata te mos te te pranojne te besh foto me ta , dhe ti te vazhdosh te jeshe K M…yne ?

A mund te mos quhet lajthitje tu drejtohesh me batuta, te shpelara, banale dhe te dala boje, njerezve te thjeshte ne takime, ku ata vijne te qajne hallet, e pa fund qe kane dhe degjojne perversitetet e tua ?

A mund te mos quhet lajthitje, qe te merresh me nje lapsus apo ngaterres dhe te mos merresh me hallet e njerezve, qe i genjeve dhe u vodhe votat ?

Mund, te rreshtoja me dhjetra pyetje, te tjera, te kesaj natyre, qe ti nuk ke pergjigje per asnje prej tyre.

U thuaj atyre qe te serviren, ngaterresen time, qe te pergjigjen, se ke plot, servil, lepirsa dhe legen qe te rrethojne dhe te te bejne me dije dhe kete status, pasi vet, normal qe nuk ke kohe, se do merresh, me punet e shumta qe i ke katranosur si kurr me pare.

Po pse keshtu more K M…yne ?
Shtuar më 01/12/2018, ora 08:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori