Hëna e "zjarrtë" ndriçon qiellin, fenomeni i rrallë
Një fenomen i rrallë ka përfshirë ditën e sotme qiellin.

Kjo pasi po ndodh eklipsi më i gjatë hënor.

Si ishte parashikuar ky fenomen i rrallë ka pak minuta që ka filluar dhe hëna duket shumë ndryshe nga zakonisht.

Ngjyra e satelitit të vetëm natyror të tokës ka marrë një ngjyrë të kuqe. /albeu.com/

Shtuar më 27/07/2018, ora 23:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori