Po ndante sherrin e të vëllait, si iu mor jeta Stavri Minos në Vlorë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë ku është vrarë në mënyrë makabre një shtetasi 56-vjecar.

Burime nga media bëjnë me dije se ka qënë një sherr banal që ka shkaktuar ndarjen nga jeta e Stavri Mino.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen e njohur si “Plazhi i Vjetër”.

Paraprakisht burimet bëjnë me dije se viktima njihej prej kohësh me autorët e krimit të rëndë ndërsa Policia ka bë edhe shoqërimet e para në Komisariatin e Vlorë për të cilë dyshohet se kanë qenë edhe autor ose bashkëpunëtorë në vrasjen e 50-vjeçarit.

Stavri Mino ishte futur te ndante sherrin mes vellait te tij dhe nje shtetasi tjeter. Ndersa eshte qelluar me grusht. Ka qene me shenja jete por ambulanca vonoi.

Kjo sipas deshmise se banoreve qe kane qene prezent. Stavri Mino ka qene me pare i denuar per “dhune ne familje”, ka bere 6 muaj burg.
Shtuar më 06/10/2019, ora 17:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori