Po "fluturonte" në autostradë, policia kap mat 19-vjeçarin nga Durrësi
Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontrolle gjatë natës për të ndëshkuar shkëlësit e rregullave rrugore.


Policia bën me dije se mbrëmjen e kaluar, policia ka ndaluar një të ri nga Durrësi i cili po ecte me shpejtësi 175 km/h në rrugën interurbane Tiranë -Durrës, matur me Radar ne nje largesi prej 745.3 metra.

Shpejtesi qe te vret jeten. 17 Leje Drejtimi te pezulluara nga Policia Rrugore e Tiranes prej orës 22.00 të dates 31.08.2018 deri në oren 01.20 te dates 01.09.2018 per shpejtesi qe varionin nga 137 deri ne 175 km/h.

Nga verifikimi rezultoi se krahas shpejtesise fluturuese, 4 prej tyre ishin debitor me mbi 5 masa administrative, 3 pa siguracion dhe nje pa kontroll teknik"- njofton policia.

Policia Rrugore e Tiranes po vijon kontrollet me Radar e Drager ne te gjitha rruget e Tiranes. Mos abuzoni me shpejtesine dhe alkoolin se ne rastin me te mire ju pret polici ne rruge.#zbatorregullatudhetoisigurt. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2018, ora 08:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori