Po dëmton opozitën? Berisha: E drejta e Jozefina Topallit të hapë parti!
Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi, të shtunën, se respekton vendimin e ish-kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli për të themeluar një parti të re, por theksoi se Lulzim Basha po e çon PD-në drejt fitores në 25 prill.

Gjatë një interviste për News24, Berisha u shpreh:

"PD dhe opozita do të fitojë zgjedhjet bindshëm, bindshëm. Sa i përket vendimit të zonjës Topalli, dhe kujtdo tjetër, është ushtrim i së drejtës themelore.

Unë përshëndes Partinë Demokratike, por njoh dhe respektoj të drejtën e çdo shqiptari për zgjedhje. Basha po udhëheq opozitën drejt fitores, për dërgimin e Ramës drejt qelisë."

Shtuar më 07/11/2020, ora 19:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori