Plot 106 vite më parë, kjo është fotoja më e veçantë që do të shihni sot
Sot shënohet 106 vjetorit të krijimit të Ushtrisë Shqiptare.

Pasi shpalli pavarësinë, qeveria e Ismail Qemalit filloi punën për ngritjen e institucioneve dhe organeve të mbrojtjes së vendit, ku rol të rendësishëm kishte edhe ushtria.

Imazhi i mësipërm është shkrepur fiks 106 vite më parë ku duken katër ushtarë të Shqipërisë në ditën e krijimit të ushtrisë. /albeu.com/
Shtuar më 04/12/2018, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori