Plas "sherri" në komision e Tahirit, PD-PS debat për postin e kryetarit
Ka kaluar me debate të ashpra mbledhja e Komisionit Hetimor për ish-ministrin Saimir Tahiri.

Paloka ka akuzuar Felajn se ka tentuar t'i uzurpojë postin e kryetarit të KomisionitHetimor gjatë mbledhjes së parë.

DEBATI NE KOMISION

Paloka: I keni bere kërkesë ministrisë së bujqësisë për Saimir Tahirin

Fino; se ca kemi kërkuar ne, e dimë, a i firmos kaq duam nga ty e bën dot këtë punë?

Paloka: Shoku Bashkim këtu drejtoj unë, jo ti

Fino: Ec mor aty ti, të pyes ty

Paloka: Shoku Bashkim,

Fino: Lëre se e kam unë fjalën,

Paloka: O fino, deyrat mi jep ligji jo ti, e drejtoj unë komisionin jo sipas dëshirave të tua

Felaj: Mos drejto në mënyrë abuzive

Fino: Ore firmosi kaq duam ne

Paloka: Ore për shkresat tuaja po flas

Felaj; Nuk po flet, po tallesh, na thuaj pse nuk i cove dhe nisi, kaq

Noka: Ore pse jeni kaq nervozë, nuk e kuptoj /albeu.com/


Shtuar më 02/05/2018, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori