Plane për fundjavë në plazh, mësoni fillimisht si do të jetë moti
Nëse po planifikoni që fundjavën ta kaloni pranë detit,duhet tju themi se koha do të jetë e paqendrueshme. Sinoptikanët thonë se nesër parashikohet që vendi ynë të ndikohët nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në relievet malore në lindje shoqëruar me reshje shiu në formë pikash.

Por sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gradualisht stuhive dhe shrëngatavgradual i situatës së parashikuar meteorologjike.

Moti pritet të nis me kthjellime por gradualisht shtim vranësirash mesatare deri të dendura, por përjashtuar këtu vijën bregdetare dhe një pjesë të ultësirës perëndimore.

Në zonat kodrinore – malore do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e stuhive dhe shrëngatave dhe lokalisht nuk përjashtohen rrebeshet afatshkurtër me breshër.

Përgjatë vijës bregdetare dhe një pjesë të ultësirës perëndimore reshjet do të jenë lokale, afatshkurtra dhe në formë pikash.
Shtuar më 02/07/2020, ora 15:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori