Plagosi me thikë dy vëllezër, arrestohet "i forti" i Burrelit
Policia e Burrelit ka arrestuar një 28 vjeccar i cili ka plogosur me thikë dy vëllezër.

Wshtë arrestuar shtetasi A.N., 28 vjeç, banues në fshatin Shelli, Njësia Administrative Macukull, Bashkia Mat teksa janë shpallurkërkim L. L., 26 vjeç dhe Xh. M, 24 vjeç, të dy banues në Burrel.

Ky shtetas në bashkëpunim me dy shtetasit e shpallurkërkim, pas një konflikti për motive të dobëta, në rrugën "Kuvendi i Dukagjinit", lagjia "Partizani", Burrel, kanë plagosur me thikë dy vëllezërit A.Sh., 25 vjeç dhe A.Sh., 22 vjeç, banues në Burrel, të cilët ndodhen në Spital jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë pas marrjes së njoftimit për konfliktin që po ndodhte, kanë ndërhyrë menjëherë duke neutralizuar përshkallëzimin e mëtejshëm të konflikit, ku dy prej autorëve kanë mundur të largohen por janë identifikuar dhe shpallurkërkim.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat për ndjekje të mëtejshme, për veprat penale "Vrasja me dashje" mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim, "Përkrahja e autorit të krimit" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".


Shtuar më 05/01/2020, ora 09:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori