Pjesmarrja ne disa qendra votimi
Pëlqej
Albeu.com
KQZ thotë se deri në orën 11.00 kanë votuar mesatarsiht 12 % e kosovarëve me të drejtë vote. Me pas perfaqesuesi i KQZ, Mazllum Bajraliu beri te ditur pjesmarrjen e deritanishme ne disa qednra votimi. “Decan 6%, Gjakove 12%, Gjilan 6%, Dragesh 5%, Istok 10%, Kacanik 7%, Kline 7%, Fushe Kosove 16%. Kamenice 10%, Mitrovice 10%, Lipjan 10%, Novobode 4%, Obilic 5%, Peje 10%, Podujeve 11%. Prishtrine 10%, Prizren 15 %, Skenderaj 5 %, Shtinje 15%, Shtojce 2%, Suhareke 9%, Ferizaj 7%, Viti 9%, Vushtri 15%, Vecan 0%, Malisheve
12%. Ndërsa në komunat me shumicë serbe në veri, Zubin Potok, Zveçan dhe Albanik përqindja është zero
Ndërkaq në veriun e Kosovës janë penguar të hapen vendvotimet nëpër shkolla, por KQZ ka përgatitur pika alternative. Sipas tyre ne keto zona po votohet me qendra te levizshme.
Shtuar më 17/11/2007, ora 19:38
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori