Pjerin Ndreu zgjidhet kryetar i PS-se per Tiranen
Albeu.com
Pjerin Ndreu është shpallur kryetar i PS-së për degën e Tiranës. Anëtarët e Asamblesë së rrethit të Tiranës përmes votimit të fshehtë kanë zgjedhur mes dy kandidatëve, Pjerin Ndreu i cili ka marrë 116 vota përkundrjet rivalit të tij Bledar Doracaj i cili ka marrë vetëm 39 vota.
Votimet janë zhvilluar në Akademinë e Arteve dhe kryetari i ri, do të jetë automatikisht edhe anëtar i Asamblesë Kombëtare, ashtu si edhe kryetarët e rretheve të tjera.

Më herët në fjalën e tij, Pjerin Ndreu theksoi se synon për një bashkëpunim njerëzish që punojnë pa paragjykime.

"Ne duhet të gjejmë urat e takimit dhe jo të përçarjes sepse duhet të kthejmë në pushtet PS-në. PS ka nevojë për secilin prej nesh", theksoi Ndreu para anëtarëve të Asamblesë së rrethit të Tiranës.
Shtuar më 11/07/2010, ora 13:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori