Petrit Vasili: LSI sheh përtej interesit të ditës"
LSI sot është në ditën e dytë të punimeve të Konventës Zgjedhore, ku pritet të zgjidhen forumet drejtuese të partisë.

Në një prononcim për media kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili tha se “LSI ka dëshmuar se është një forcë politike që sheh përtej politikës së ditës, por i drejtohet interesit të qytetarëve. Politika jonë është një politikë e mendjes së hapur”.

“Njerëzit janë shumë të motivuar dhe besoj Konventa ishte një shembull se si motivimi politik dhe i ideve mund të mbajë ritme të larta përfshirë këtu edhe procesin delikat të votimit.

Besoj që thelbi politik i Konventës qëndron në atë që dje ishte në sintezën që z. Meta bëri për një vizion dhe një politikë me qasje mendjehapur, një politikë që shikon përtej interesitditës, një politikë që vë interesin e qytetarit të parin”, vijoi Vasili. /albeu.com/
Shtuar më 04/12/2016, ora 15:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori