Peterson viziton sot Kosoven
Albeu.com
Sot në Kosovë do të qëndrojë ish-përfaqësuesi special i Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Soren Jessen-Petersen. Petersen është ftuar të mbajë një fjalim në Universitetin Amerikan në Kosovë, i cili sot organizon ceremoninë e diplomimit të studentëve.
Soren Jessen-Petersen tani është ligjërues në Universitetin Georgetown dhe John Hopkins në Washington ndërsa vazhdon të jetë një zë i lartë për zhvillimet në Kosovë dhe është njëri ndër analistët më të kërkuar rreth çështjeve të Ballkanit.
Shtuar më 26/05/2010, ora 12:53
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori