Petersen: Moszgjidhja e ceshtjes se Kosoves mund te crregulloje stabilitetin ne rajon
Albeu.com
Shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen dhe ministri i Jashtem i Mali te Zi Miodrag Vllahovic, kane vleresuar ne Nju Jork, se shtyrja e zgjidhjes se problemit te Kosoves eshte kunderproduktive dhe mund t'a crregulloje stabilitetin ne rajon.Petersen ka thene se bisedimet per zgjidhjen e statusit te Kosoves do te fillojne deri ne fund te vitit, ndersa Vllahovic ka deklaruar se statusi shteteror i Malit te Zi eshte i ndare nga ceshtja e Kosoves dhe se pavaresia e Malit te Zi duhet te zgjidhet ne prill te vitit te ardhshem. Radio Kosova
Shtuar më 25/09/2005, ora 01:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori