Petersen: Kosova te permiresoje imazhin
Albeu.com
Ish-shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen ka deklaruar se pas vendimit të GJND-së, Kosova duhet të përqendrohet tek përmirësimi i imazhit të saj. Ish-kryeadministratori u ka bërë thirrje autoriteteve kosovare që t’i tregojnë botës se Kosova i meriton njohjet e reja dhe investimet e huaja. “Unë mendoj se tani është në duart e udhëheqësve dhe institucioneve të Kosovës që të zgjidhin pengesat që qëndrojnë në rrugën e njohjeve të mëtejshme dhe në atë të investimeve të huaja”, ka pohuar Petersen.
Shtuar më 26/07/2010, ora 16:07
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori