Petersen inkurajon autoritetet e Shterpces per shtimin e perpjekjeve per kthimin e te zhvendosurve
Albeu.com
Shefi i UNMIK-ut, Soren Jesen-Petersen, ka inkurajuar dje autoritetet e Shterpces dhe te komunave perreth qe t'i shtojne perpjekjet per kthimin e te zhvendosurve.Petersen se bashku me shefin e shtylles se IV te UNMIK-ut Joakim Ryker, vizituan te premten komunen e Shterpces, ku kryeadministratori i Kosoves ka thene se perkunder faktit se ka shume probleme rreth pronesise, autoritetet duhet te shtojne perpjekjet ne kete drejtim. Petersen ka denuar gjithashtu edhe shkaterrimin e lapidarit te deshmoreve te Ushtrise Clirimtare te Kosoves ne fshatin Brod. RK
Shtuar më 10/09/2005, ora 16:27
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori