Peshkopi, vidhet përkrenarja e Skënderbeut
Përkrenarja heroit kombetar Gjergj Kastriot Skënderbeu,e cila ndodhej në muzeun e Sinës në Peshkopi është vjedhur nga persona ende të paidentifikuar nga policia.

Pasi eshte bere pastrimi i muzeumit ne vendin ku qendronte perkrenarja ndodheshin vetem shpatat e familjes se Kastrioteve. Ky muze eshte pothuajse jashte kontrollit, nuk ka nje cicerone dhe per te kujdeset nje banor i zones. /albeu.com/
Shtuar më 07/05/2013, ora 16:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori