Peshkopi, protestë kundër ngritjes së HEC-it
Banoret e pese fshatrave në Zerqan ne Peshkopise protestuan sot kunder ndertimit të një HEC-i në zonen e tyre. Ndertimet e ketij investimi kane nisur qe ne vitin 2011, por banoret ne vazhdimesi kane kundershtuar.


Banoret thone se ngritja e ketij hidrocentarli te vogel ka shkaktuar tharjen e rreth 600 ha toke. Protestuesit kercenojne se nese kerkesat e tyre nuk do merren parasysh, ata do te sabotojne punimet dhe mjetet e firmes qe po kryen punimet. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2014, ora 14:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori