Peshkim i paligjshëm, ndalohen dy peshkarexha italiane
Me motivacionin për 'peshkim të paligjshëm', sot janë ndaluar 2 peshkarexha italiane. Raportohet se 2 peshkarexhat italiane janë ndaluar sot në perëndim të ishullit të Sazanit.

Ato u kapën nga roja bregdetare dhe janë shoqëruar drejt portit të Vlorës.

Mesohet se ato rrezikojnë të gjobiten në shuma të mëdha, pasi sekuestrimi i mjeteve është bërë për peshkim të paligjshëm në ujrat tona. /albeu.com/Shtuar më 15/09/2014, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori