Perzgjidhjen ambasadoret?
Albeu.com
Gjatë ditës së sotme pritet të përmbyllet faza e përzgjedhjes së kandidatëve për të ngarkuarit me punë në ambasadat e Kosovës. Burime nga Ministria e Jashtme e Kosovës, thonë se pas kësaj, ministri Skënder Hyseni, do të ...... përpilojë një listë tjetër, me së paku tre kandidat për çdo ambasadë. Listat e përzgjedhur Hyseni, do t’i dërgohet Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit, e më pas Presidentit për zgjedhjen finale dhe dekretim.
Shtuar më 01/06/2009, ora 16:28
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori