Përurohet sheshi “Shqipëria”, protesta në Selanik (VIDEO)
Disa qytetarë të Selanikut protestuan këtë të premte ndaj vendimit të këshillit të qytetit për të riemërtuar një shesh me emerin “Shqipëria” dhe për vendosjen e flamurit shqiptar pranë atij grek.

Këshilli i qytetit ka vendosur të ndërrojë emrin e këtij sheshi pas pranimit të një donacioni prej Konsullatës Shqiptare në Selanik. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 18:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori