Përplasjet në Astir, merret i pandehur ish-deputeti i PD-së
Ish-deputeti i Partisë demokratike, Klevis Balliu është marrë i pandehur lidhur me akuzat që ishin ngritur pak ditë më parë kur edhe u mbajt në komisariat.

Më datë 16 Tetor Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë detyrim paraqitjeje për të 10 banorët e Astirit që u arrestuan, mes tyre dhe ish-deputetin demokrat Klevis Balliu.

Arrestimet e protestuesve janë kryer pas ndryshimeve në Kodin Penal , ku bllokimi i rrugëve për të protestuar konsiderohet vepër penale dhe dënohet deri në 3 vite burg.

Shtuar më 14/11/2019, ora 10:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori