Përplasje në familjen Berisha, Shkëlzeni kundër dhëndrit të Salës
Pëlqej
Ethet e Botërorit prej disa ditësh kanë mbërthyer para ekraneve të gjithë sportdashësit në vendin tonë, ku dallimet mes tifozerive janë shumë të dukshme. Madje dhe brenda familjes, pjestarë të saj mund të jenë tifozë të ekipeve të ndryshme.

Kjo duket se po ndodh dhe në familjen e ish-kryeministrit Sali Berisha, ku në disa komente në rrjetet sociale është vënë re se djali dhe dhëndëri i tij bëjnë tifo për kombëtare të ndryshme.

Shkëlzen Berisha është tifoz i flaktë me Brazilin, ndërsa jamarbër Malltezi dhe vajza e tij e kanë shprehur haptazi mbështetjen për Gjermaninë.

Dhe dje në rrjetet sociale ka pasur një shkëmbim replikash mes tyre, sa i përket performancës së ekipit gjerman.

Malltezi është shprehur se fitorja ishte shume e rëndësishme duke marrë parasysh dhe faktin se skuadra e Loë po luante me 10 lojtarë në minutat e fundit, ndërsa Shklëzen Berisha është shprehur se s’ka turp më të madh se të fitosh ndaj një ekipi si Suedia në minutën e 93-të të takimit, shkruan Fax web.

Mesa duket deri në fund të Botërorit, ecuria e skuadrave të tyre të zemrës do të ketë shumë për të diskutuar, pasi as Gjermania dhe as Brazili nuk kanë qenë në ditët e tyre më të mira. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 11:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori