Përplasja me armë mes lokalit, policia zbardh ngjarjen në Selitë
Policia ka zbardhur përplasjen me armë të ndodhur ditën e djeshme në Selitë ku mbetën të plagosur dy shtetas.

"...rreth orës 12:30, në rrugën “Irfan Tomini”, gjatë një konflikti të çastit ka mbetur i plagosur shtetasi Gjon Pelivani dhe R.H., 31 vjeç, të cilët ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu është sekuestruar një armë zjarri pistoletë me një kreher me 2(dy) fishekë..."-njofton policia e Shtetit.

Njoftimi i plotë i policisë

Tiranë

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur më datë 16.02.2018 në rrugën "Irfan Tomini", ku pas një konflikti u plagosën dy shtetas, në vijim të veprimeve të kryera nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve ndaj Jetës u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale “Vrasje me paramendim”, ngelur ne tentativë si dhe "Mbajtje pa leje të armeve luftarake", e shtetasve:

• Florjan Musaj, 25 vjeç, banues në Tiranë.

• Gjon (Valmend) Pelivani, 28 vjeç, banues në Tiranë.

Si dhe është bërë shpallja në kërkim e dy personave të dyshuar si bashkëpuntor për ketë ngjarje, konkretisht:

• F. P., 24 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Vrasje me dashje” mbetur tentativë, e kryer në bashkepunim, dhe “Mbajtje pa leje të armeve dhe municionit luftarak”, parashikuar nga nenet 76-25-22, 278 të Kodit Penal.

• R. P., 22 vjeç, banues në Tiranë, per vepren penale “Vrasje me dashje” mbetur tentativë, e kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtje pa leje të armëve dhe municionit luftarak”, parashikuar nga nenet 76-25-22,278 të Kodit Penal.

Pasi rreth orës 12:30, në rrugën “Irfan Tomini”, gjatë një konflikti të çastit ka mbetur i plagosur shtetasi Gjon Pelivani dhe R.H., 31 vjeç, të cilët ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu është sekuestruar një armë zjarri pistoletë me një kreher me 2(dy) fishekë.

Materialet proceduriale, iu kaluan për hetim të metejshem Prokurorise së Rrethit Gjyqesor Tiranë , në ngarkim të shtetasve të mësipërm. /albeu.com/


Shtuar më 17/02/2018, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori