Përplaset trageti i linjës Brindizi-Vlorë, shpëtohen 3 persona
Trageti i linjës Brindizi-Vlorë, është përplasur sot në orët e para të mëngjesit me një peshkarexhë. Burime nga roja bregdetare e qytetit të Vlorës bëjnë me dije se përplasja ka ndodhur pranë ishullit të Sazanit, ndërkohë që këta të fundit kanë arritur të shpëtojnë ekuipazhin e peshkarexhës.

Nga të dhënat fillestare dyshohet të ketë qënë peshkarexha ajo që i ka prerë rrugën tragetit, por hetimet për këtë ngjarje pritet të zbardhin më shumë detaje rreth aksidentit.

Nga përplasja, fatmirësisht nuk pati persona të lënduar, veç dëme materiale, ndërkohë që tre persona që udhëtonin me peshkarexhën 'Ana' rrezikuan jetën, pasi mjeti lundrues kishte pësuar dëmtime të konsiderueshme dhe u mbyt pas përplasjes.

Rojet bregdetare i kanë ardhur në ndihmë personave në fjalë, duke i nxjerrë shëndoshë e mirë në breg. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 09:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori