"Përpara ligjit jemi të gjithë të barabartë" (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministri i Brendshëm Saimir Tahiri zhvilloi këtë të premte një takim me krerët më të lartë të policisë. Duke postuar foto të takimit, Rama shkruan në Facebook se Policia e Shtetit do të jetë në shërbim të atdheut dhe qytetarëve, në mbrojtje të jetës, të pasurive kombëtare e publike dhe të pronës private të çdo shqiptari.


"Sot me skuadrën e re drejtuese të Policisë së Shtetit pas largimit të gjithë kupolës së vjetër. Policia e Shtetit do të jetë në shërbim të atdheut dhe qytetarëve, në mbrojtje të jetës, të pasurive kombëtare e publike dhe të pronës private të çdo shqiptari. Kjo skuadër duhet t'i japë fund epokës së sundimit të më të fortëve, epërsisë së krimit, privilegjeve të krijuara nga politika. Përpara ligjit dhe semaforëve jemi të gjithë të barabartë. — Një polici e shtetit jo e pushtetit" shkruan Rama. /albeu.com/
Shtuar më 11/10/2013, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori