Përmisimi i imazhit, qeveria kontratë sekrete me Patton Boggs
Qeveria shqiptare ka nënshkruar një marrëveshje të re me kompaninë lotuese amerikane Patton Boggs në prag të zgjedhjeve të qershorit. Kontratë që prezantohet se synon të përmirësojë imazhin e Shqipërisë para zyrtarëve të Shteteve të Bashkuara, por burimi i financimit të kësaj kontrate janë të panjohura për momentin, njofton agjencia Balkan Insight duke iu referuar të dhënave të një kompanie të Marrëdhënieve Publike në SHBA.


Kompania e konsulencës ka përfaqësuar qeverinë shqiptare në shumë raste dhe ka shërbyer edhe si këshilltar në disa procese të rëndësishme privatizimi. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2013, ora 18:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori