Përlotet shefja e Infektivit kur flet për viktimat e COVID-19: Ky është momenti më i vështirë
"Nuk kishte një moment më të vështirë sesa të merrja dikë që se njeh në telefon dhe t’i thuash që i afërmi yt ka vdekur..."

Pas 3 muaj heshtje në studiot televizive, shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo ka vendosur të thyej heshtjen duke folur në emisionin Open.

Ajo foli edhe për momentet e vështira që kaloi gjatë 3 muajve pune intensive duke luftuar me Covid-19. Najada Çomo tha se momenti më I vështirë ka qenë njoftimi i të familjarëve kur pacinetët humbnin jetën.

“Ishte shumë e vështirë të njoftoje familjarët për pacintët që humbnin jetën.

Nuk kishte një moment më të vështirë sesa të merrja dikë që se njeh në telefon dhe t’i thuash që i afërmi yt ka vdekur.

Unë i kam dhënë të gjitha njoftimet. Ishte shumë e vështirë”- tregon shefja e Shërbimit Infektiv duke u përlotur.

Shtuar më 06/07/2020, ora 22:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori