Përleshje e frikshme me thika mes të rinjve shqiptarë dhe afrikanëve në Itali
Një sherr masiv u regjistrua të shtunën në mbrëmje në Macerata të Italisë.

Protagonistë të sherrit ishin 3 shtetas nga Gambia dhe disa shqiptarë.

Përleshja ndodhi ë orën 3 të mëngjesit dhe kamerat e bizneseve përreth kanë filmuar të gjithë ngjarjen.

Të dy grupet sipas mediave italiane e kishin tepruar me përdorimin e alkoolit. Më pas një 30-vjeçar">30-vjeçar shqiptar ka plagosur me thikë një 25-vjeçar, ndërsa më pas teksa përpiqej të arratisej është plagosur edhe shqiptari.

sherr u përfshinë të paktën 4 persona, midis të cilëve një 30-vjeçar">30-vjeçar shqiptar dhe dy afrikanë të moshave 22 dhe 25 vjeç. Policia ndërkohë ka shpallur në kërkim një person të katërt që është përfshirë në sherr.

Shtuar më 15/07/2019, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori