Përgjaken rrugët e Shqipërisë, pas 11-vjeçares humb jetën edhe polici
Pëlqej
Mëngjesi i sotëm ka nisur me dy aksidente fatale.

Të dy aksidentet kanë marrë jetën e dy personave, një vajze vetëm 11-vjeçare">11-vjeçare dhe të një oficeri policie.

I pari ka ndodhuraksin Papër-Cërrik, ku automjeti tip Ford me targa AA 503 KN ka dalë nga rruga.

Si pasojë, një 11-vjeçare">11-vjeçare me inicialet A.Sh., ka ndërruar jetë. Ajo po udhëtonte në mjetin që doli nga rruga, ndërsa makina drejtohej nga 54-vjeçari A.H nga Saranda. Në spital ka përfunduar drejtuesi i mjetit dhe 2 persona të tjerë.

Aksidenti i dytë ka ndodhuraksin Lezhë-Shkodër, ku ka ndërruar jetë një punonjës policie. Ai është identifikuar si 50-vjeçari Lek Nikolli.

Nikolli ishte duke udhëtuar me një automjet tip Benz, i cili ka dalë nga rruga. Nikolli ishte punonjës i policisë kufitare në Shëngjin. /albeu.com/

Shtuar më 13/08/2017, ora 08:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori