Përfundon takimi i Ramës me drejtuesit e qarqeve të Veriut, kjo është porosia e prerë
Ka përfunduar pak më parë takimi i Kryeministrit Edi Rama me drejtuesit politik të QarqeveVeriut, Konkretisht me atë të Shkodrës, Lezhës, Dibrës dhe Kukësit.

Burime nga brenda mbledhjes bëjnë me dije se Rama u ka kërkuar atyre që të marrin masa për të mos lejuar largimin nga puna të asnjë gruaje dhe vajze në bashkitë që deri më sot janë drejtuar nga e djathta dhe opozita.

Ndërkaq ai ka kërkuar gjithashtu që shkarkime apo zëvendësime të bëhen vetëm në postet politike.
Shtuar më 16/07/2019, ora 17:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori