Përfundon protesta e ndërtuesve të HEC-it
Kompania turke “Limak Age” e cila po ndërton HEC-in e Banjës pranoi sot të nënshkruajë një marrëveshje me konfederatën e sindikatave duke pranuar të gjitha kushtet e vendosura nga kjo e fundit.

Limak Age” pranon të nënshkruajë kontratën kolektive të punës, një nga kushtet kryesore të vendosura nga punëtorët protestues, zbatimin e orarit zyrtar të punës dhe pagesën e orëve shtesë dhe të ditëve të pushimit.

Reagimi erdhi pas protestes së punëtorëve shqiptarë të kësaj kompanie. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2014, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori