Performanca, shpërblime për disa mjekë dhe infermierë
Vlerësimi i performancës së mjekëve e infermierëve është një premtin që vazhdon të mbahet nga Instituti i Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor. Brenda këtij muaji 9300 mjekë e infermierë do të marrin bonusin e radhës, pasi Instituti ka vlerësuar rezultat e punës së parësorit.

Vlerësimi sipas Hanës është bazuar edhe në përmirësimin e kushteve të pacientëve. Puna e mjekëve në bazë të shërbimit që u ofrojnë pacientëve vlerësohet me bonuse prej gjashtë vitesh. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2013, ora 15:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori