Përçahet LSI, dy këshilltarë në Korçë braktisin Kryemadhin
Vazhdojnë rrjedhjet e këshilltarëve të LSI nga rradhët e kësja force politike.

Shkëlqim Larti dhe Marilena Dervishi janë të larguarit më të fundit nga radhët e LSI në këshillat bashkiakë.

Edhe Larti dhe Dervishi, të zgjedhur të Këshillit Bashkiak të Korçës në zgjedhjet e fundit japin të njëjtin motivacion për largimin e tyre nga forca që i kandidoi në zgjedhjet e 2015: Aleanca e LSI me PD janë larg Europës dhe pranë Moskës.

Ata thonë se po zgjedhin mes 2 rrugëve: Të përkrahin transformimin apo t’i bindet porosive politike të LSI. /albeu.com/

Shtuar më 24/03/2018, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori