Peme të rrëzuara mbi makina, moti i keq shkakton probleme edhe në Shkodër (VIDEO)
Disa zona të Shkodrës janë dëmtuar nga moti i keq i mbrëmjes së të martës.

Dëmet kanë qenë kryesisht në kulturat bujqësore por edhe ne thyerjen e pemëve për shkak të erës së fortë.

Situata më problematike është shënuar në Velipojë ku në rrugën nr. 5 si rezultat i erës së fortë janë rrëzuar disa pemë, të cilët kanë zënë edhe dy automjete ku fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar.

Në mëngjes është bërë i mundur pastrimi i këtij segmenti rrugor pas ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse dhe punonjësve të Bashkisë Shkodër.
Shtuar më 10/07/2019, ora 12:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori