Peleshi: Testimi i infermierëve mbetet nismë e shëndetshme
I ftuar në Kongresin Mjekësor Ndërkombëtar gjatë paradites së sotme, Niko Peleshi nënvizoi se testimi i infermierëve mbetet një nismë e shëndetshme.

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi u shpreh se testimi i infermierëve është “një nismë e shëndetshme për burimet njerëzore të kujdesit shëndetësor në vend”.

“Është një nxitje pozitive dhe mënyrë për të njohur realitetin. Më pas, Ministria e Shëndetësisë do të marrë masat e duhura. Në një kohë shumë të shkurtër, kjo politikë e qeverisë do të kuptohet siç duhet”, tha Peleshi.

Fjalën e ka marë edhe ministri Beqaj, i cili ka qëndruar në të njëjtën linje. Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj tha se: “Ka një konsensus të përbashkët që ky testim na duhet dhe nuk duhet kompromentuar me mënyrën si do të bëhet”. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2015, ora 12:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori