Peleponez, rrezikon mbytjen një anije shqiptare me 10 marinarë
Pëlqej
Rojat bregdetare kanë njoftuar për rrëzikun e mbytjes së një anijeje shqiptare në afërsi të pjesës jugore të Peleponezit në Greqi. Mësohet se anija “Xherri 2” ka patur avari në motorrë të cilat kanë dalë jashtë funksioni.

anije mësohet se ka të ngarkuar lëndë drusore me pikënisje Malin e Zi dhe destinacion Egjiptin. Sipas informacioneve të fundit deti në atë zonë është me forcë 6 ballë, ndërsa brenda anijes ndodhen 10 marinarë shqiptarë.
Shtuar më 27/11/2010, ora 12:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori